خرید سمعک

اسفند, ۱۳۹۶ بدون نظر سمعک

خرید سمعک

خرید سمعک

سوالات رایج خرید سمعک

اکثر افراد زمانی که متوجه می شوند  مبتلا به کم شنوایی شده اند و می بایست از سمعک استفاده کنند با سوالات متعددی مواجه می شوند که در زیر لیستی از سوالات معمول آورده شده است؟

آیا ممکن است کم شنوایی من با دارو بهبود یابد؟

کم شنوایی انواع مختلفی دارد بعضی از انواع آن با دارو قابل درمان است ولی در صورتی که پس از انجام ارزیابی های شنوایی تشخیص داده شود که کم شنوایی از نوع حسی- عصبی ، پیرگوشی  است و یا  در اصلاح به شما گفته شود که عصب گوش و یا حلزون گوش  آسیب دیده است در این شرایط راه درمان دارویی وجود ندارد. و می بایست به تشخیص شنوایی شناس از سمعک مناسب استفاده کنید… در صورت وجود کم شنوایی گوش میانی و یا عفونت و یا آسیب استخوانچه ها و … راههای درمان دارویی میتواند وجود داشته باشد. بهتر است تشخیص را به شنوایی شناس و یا پزشک خود بسپارید.

سمعک را ازکجا تهیه کنیم؟

سمعک را تنها ازمراکز شنوایی معتبر تهیه کنید . تهیه سمعک از مراکز فروش کالای پزشکی کاری کاملا اشتباه است . سمعک مانند پروتزی است که برای کارایی صحیح باید تنها توسط متخصص شنوایی انتخاب ، تجویز و تنظیم شود. آیا اگر کسی به پروتز زانو نیاز داشته باشد بدون جراح خوب می تواند از آن بهره ببرد؟ خرید سمعک از هر مرکزی غیر از مرکز شنوایی شناسی  مانند خرید پروتز زانو است که بدون جراحی فایده ای نخواهد داشت.

از کجا بدانم کدام متخصص شنوایی بهترین است؟

متخصص شنوایی باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر با عنوان شنوایی شناس باشد. متخصصین این رشته در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی شنوایی شناسی فارغ التحصیل شده اند.  تنها متخصصین شنوایی مجاز به تجویز سمعک هستند.

از کجا بفهمم که سمعک مناسب من کدام است؟

انتخاب سمعک مناسب با توجه به افت شنوایی در هر فرکانس ، شکل ادیوگرام و بسیاری از شاخص های تخصصی دیگر انجام می گیرد . متخصصین شنوایی برای این کار چندین سال در دانشگاه های معتبر آموزش دیده اند . باید توجه کنید که انتخاب سمعک تنها محدود به انتخاب مارک آن نیست که خود بیمار و یا همراهان وی بتوانند با مطالعه و سرچ و پرس و جو به آن دست یابند . به جای گشتن دنبال سمعک مناسب و سردرگمی بیشتر به شنوایی شناس خود اعتماد کنید و برای پیدا کردن شنوایی شناس بهتر تحقیق کنید نه سمعک بهتر…

از بین مارک های مختلف و قیمت های مختلف سمعک کدام بهترین است؟

وقتی شما به شنوایی شناس خود مراجعه می کنید ایشان چند گزینه از سمعک ها با مارک ها و قیمت های مختلف به شما معرفی خواهند کرد و شما از میان آنها می بایست با توجه به شرایط مالی و حساسیت روی ظاهر سمعک با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

 

دوستانم سابقه خوبی از سمعک ندارند و من از تکرار مشکلات سمعک دوستانم برای خودم می ترسم ؟

این قضیه یکی از نگرانی های عمده افراد هنگام تهیه سمعک است. بعضی از افراد دوستانی دارند که از سمعک های خود رضایت ندارند و دیگران را به استفاده نکردن از سمعک تشویق می کنند. باید تاکید شود که  تنظیم سمعک بسیار در رضایت از سمعک موثر است . تکنولوژی های جدید با قابلیتهای تنظیمی بسیار زیاد رضایت بسیار بالایی را برای کاربران سمعک فراهم آورده است.اکثر افراد ناراضی از سمعک از سمعک هایی با تکنولوژی قدیمی استفاده می کنند که قابلیت تنظیمی ندارد و یا قابیلت تنظیمی آن محدود است . باید دقت کنید پروسه تنظیم سمعک پروسه ای چند جلسه ای است و به پیگیری نیاز دارد بسیاری از افراد ناراضی تنها یک یا دو بار جلسات تنظیم سمعک داشته اند.

آیا سمعک سوت می زند؟

دلایل مختلفی برای سوت زدن سمعک وجود دارد. سمعک خوب نباید سوت بزند بنابراین در صورتی که سمعک شما به هر دلیلی سوت می زند با شنوایی شناس خود تماس حاصل کنید.

سمعک آنالوگ با دیجیتال و هوشمند چه تفاوتی دارد؟

برای آگاهی از تفاوت این اصطلاحات اینجا کلیک کنید

سمعک داخل گوشی بهتر است یا پشت گوشی؟

اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *