ژانویه, 2019 بدون نظر سمعک

باتری سمعک – افزایش عمر باتری سمعک

رازهای برای افزایش عمر باطری سمعک

در تئوری یک باطری سمعک معمولی بیشتر از 100 ساعت می بایست ساعت کار کند. اما در واقعیت عمر باتری میتواند از  سه روز تا 22 روز بسته به نوع سمعک و نوع پردازش های آن و سایز سمعک متفاوت باشد. سمعک هایی با پردازش های پیشرفته تر به انرژی بالاتری نیاز دارند . در بیشتر موارد به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری از باتری سمعک طول عمر آن کاهش پیدا می کند.

 همه افراد استفاده کننده از سمعک  این تجربه را حتی برای یک بار دارند که در یک مهمانی یا جلسه مهم ناگهان باتری سمعک خالی شود و سمعک خاموش شود.

ما در اینجا 10 راهکار را به شما می گوییم که با استفاده از آن بتوانید طول عمر باتریسمعک را افزایش دهید.

در مورد خرید انبوه باتری سمعک دقت کنید:

خرید عمده باتری راهی اقتصادی به نظر می رسد. ولی این را به خاطر داشته باشید که باتری سمعک مانند هر  باتری دیگری به تدریج انرژی خود را از دست می دهد حتی اگر از آن استفاده نشود.

 آیا این به این معنی است که اصلا بتری را به صورت عمده خرید نکنیم؟ خیر منظور ما این است که برای بیشتر از یکسال خرید نکنید.

جدیدترین بسته باتری را بخرید

وقتی قصد خرید باتری سمعک را دارید ابتدا به تاریخ آن نگاه کنید و باتری ای را بخرید که نزدیک ترین زمان تولید را دارد.  دقت کنید زمان تولید . اگر به صورت آنلاین خرید می کنید حتما تاریخ تولید ان را بپرسید. حراج باتری هایی که یکسال از تاریخ تولید آن گذاشته است بسیار شایع است.

زمانی که قصد استفاده از باتری را دارید برچسب آن را بردارید. در سمعک های جدید از باتری  zinc-air استفاده می شود . یعنی یک قطب باتری هوا است . بنابراین با برداشتن برچسب باتری شروع به مصرف شدن می کند. بنابرابن حتی زمانی که از باتری استفاده نشود باز هم با برداشتن برچسب باتری شروع به تخلیه شدن می کند.

یک مثال ملموس حتما برایتان پیش امده است که باتری را در سمعک بگذارید ولی مثلا برای دو هفته از سمعک استفاده نکنید . حتی با وجودیکه درب باتری باز بوده است و سمعک کار نمیکرده است ولی باتری خالی شده است.

 

5 دقیقه صبر کنید ، عمر باتری سه روز افزایش می یابد:

اکثر افراد بلافاصله بعد از برداشتن برچسب باتری آن را در سمعک قرار می دهند و سمعک را روشن می کنند.  اما ما به شما یک تکنیک مهم را می اموزیم . بعد از برداشتن برچسب باتری 5 دقیقه صبر کنید و بعد باطری را در سمعک قرار دهید . همین 5 دقیقه صبر کردن عمر باطری را سه روز افزایش می دهد.

 باتری را فریز نکنید:

شاید از جوانترها شنیده اید که باطری را اگر در یخچال یا فریزر نگهداری کنیم عمر ان بیشتر می شود . این قضیه در مورد باطریهای سمعک که زینک – ایر است صدق نمی کند و اتفاقا اثر کاملا برعکس دارد.  باطری سمعک را باید در محیط کشو نگهداری کرد یعنی در محیط کاملا خشک .

در ب باتری را باز نگه دارید

رطوبت باعث سریعتر خالی شدن باطری می شود. عادت کنید در زمانهایی که از سمعک استفاده نمی کنید درب باطری را باز نگه دارید. این باعث کاهش رطوبت گیر افتاده در سمعک و افزایش قابل توجه عمر باتری می شود.

باطری را در جای مرطوب نگهداری نکنید .

بهترین مکان برای نگهداری باتری کشو یا کمد اتاق خواب است. از نگهداری باتری در جای مرطوب مانند یخچال، کمد اشپزخانه ، کمد حمام و … خودداری کنید.

از رطوبت گیرها استفاده کنید.

اگر در جای مرطوب زندگی می کنید . از رطوبت گیر برای سمعک خود استفاده کنید. اینجا کلیک کنید.

در عدم استفاده های طولانی مدت از سمعک باطری را به طور کامل خارج کنید:

اگر به عفونت گوش مبتلا شده اید و یا به هردلیلی چند روز نمیخواهید از سمعک خود استفاده کنید باتری را به طور کامل از سمعک خارج کنید . این کار نه تنها برای باطری مفید است بلکه برای سمعک مهم تر است.

نظافت سمعک را رعایت کنید:

جرم، چربی و سلولهای پوستی می توانند با نفوذ در قطعات مختلف سمعک باعث ضعیف شدن اتصالات سمعک شوند . بنابراین نظافت سمعک را رعایت کنید . از طرفی با دست چرب و کثیف اقدام به تعویض باتری سمعک نکنید چون چربی و مواد شیمیایی می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

 این روش ها به افزایش طول عمر باتری سمعک کمک می کنند .

برای تهیه باتری سمعک معتبر می توانید به مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید مراجعه کنید.

02144005315

09194707047

 

 

 

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *