سمعک چیست

سمعک چیست – آنچه درباره سمعک باید بدانیم.

سمعک چیست ؟ سمعک وسیله ای الکترونیکی است که در پشت گوش و یا داخل لاله و کانال گوش قرار می گیرد و برای  افزایش صدا  و بهبود کم شنوایی در افرادی که به کم شنوایی مبتلا هستند طراحی شده است. با استفاده از این وسیله افراد مبتلا به کم شنوایی می توانند صداهایی را که کم میشنیده اند و یا هرگز نشنیده اند بشنوند و با اطرفیان ارتباط کلامی برقرار  کنند. سمعکها  به طور معمول دارای سه بخش اصلی هستند که شامل میکروفن، آمپلی فایر و اسپیکر(رسیور) است .

سمعک چیست

سمعک چیست

میکروفن، صدا را جمع آوری می کند و به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند .سپس صدا وارد آمپلی فایر می شود و آمپلی فایر صدا را تقویت می کند و سپس صدا را به اسپیکر(رسیور) می فرستد که در اسپیکر صدا به سیگنال صوتی تبدیل می شود.

این سه بخش اجزای اصلی سمعک هستند که در تمام سمعکها با هر تکنولوژی ای وجود دارند .

سمعک چیست 

سمعک ها برای انجام تمام تبادلات ذکر شده به یک منبع انرژی نیاز دارند و معمولا انرژی را از باطری دریافت می کنند .  باطری سمعک ممکن است یک بار مصرف یا شارژی باشد . امروزه بعضی از کمپانی ها سمعک هایی ارائه داده اند که باطری به صورت درونی در داخل سمعک قرار دارد .در سمعکهای مختلف بر اساس پیشرفت ممکن است قطعات  و پردازنده های دیگری مانند میکروفن دوم،پردازنده های حساس،  تله کویل، پردازنده های کاهنده صدای اضافی و مزاحم ، پردازنده های مهار سوت سمعک ، قطعه مربوط به سیستم وایرلس و … نیز دیده شود.

سمک ها با تقویت صداهایی که وارد میکروفن می شود صدا را قابل شنیده شدن می کنند . اما تنها کار سمعک بلند کردن صدا ها نیست . سمعک های امروزی با دارار بودن پیچیده ترین پردازشگرها صدا را مطابق با کم شنوایی فرد تقویت و وضوح و تمایز گفتار مناسب را برای فرد ایجاد می کنند.

سمعک چیست

  • سمعک ها از نظر ظاهری انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع  و ویژگی های شنوایی  فرد در فرکانسها و شدت های مختلف  و اولویت های مد نظر او تعیین می گردد. با کلیک بر  شکل ظاهری سمعک  و انواع سمعک اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.
  • امروزه سمعک ها به سیستمهایی الکترونیکی با تکنولوژی های بسیار پیشرفته و پیچیده تبدیل شده اند . سمعک های هوشمند امروزی با قابلیت تشخیص و تمایز محیط های مختلف و تغییر اتوماتیک برنامه سمعک بر اساس  ویژگی های  آن محیط صوتی تمام تلاش خود را برای حفظ طبیعی صدا و افزایش رضایمتندی استفاده کنندگان از سمعک به کار می برند. با کلیک بر   تکنولوژی سمعک  اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.
  • سمعک مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر برای عملکرد به منبع انرژی نیاز دارد که آن را از باطری تامین می کند. بنابراین تمامی سمعک ها به باطری نیاز دارند که این باطری می تواند خارجی یا داخلی شارژی و یا قابل تعویض باشد . باطری ها سایزهای مختلفی دارند و هرسمعک یک سایز باطری خاص را شامل می شود.  با کلیک بر باطری سمعک   اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.
  • در زمان خرید سمعک با سوالات زیادی مواجه می شویم اینکه بهترین سمعک کدام است؟ چه سمعکی با توجه به کم شنوایی من بهترین عملکرد را برای من خواهد داشت؟ بهترین مارک و مدل سمعک کدام است؟  پاسخ کلی ما به این پرسش شما اینست که برای انتخاب بهترین سمعک دنبال بهترین شنوایی شناس بگردید او به شما بهترین سمعک را معرفی خواهد گرد. با کلیک برروی بهترین سمعک و بهترین مدل سمعک اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.
  • یکی از مواردی که همیشه در مورد سمعک پرسیده می شود اینست که سمعکی که تهیه می کنیم چند سال کار خواهد و چه موقع زمان تعویض سمعک قدیمی فرار می رسد با کلیک بر رروی  عمر سمعک می توانید اطلاعات مناسب در این مورد را پیدا کنید.
  • سمعک چیست

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 0214005315 تماس حاصل نمایید.