سمعک

معرفی بهترین مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران

مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران

اگر میخواهید با بهترین مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران آشنا شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

شنوایی به فرد امکان می دهد اشیاء موجود در جهان را بر اساس صدایی که تولید می کنند شناسایی و تشخیص دهد و شنوایی باعث می شود ما بتوانیم با محیط پیرامون خود با استفاده از صدا ارتباط برقرار کنیم.شنوایی پایه و اساس تشکیل گفتار است و بدون شنوایی گفتار تشکیل نخواهد شد .

نقش شنوایی در زندگی فرد بر کسی پوشیده نیست . ناشنوایی و حتی هر میزان کم شنوایی می تواند اثرات منفی زیادی در زندگی فرد ایجاد کند . ما در مرکز شنوایی آوای امید در غرب تهران با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و استفاده از دانش متخصصین دارای مدرک دکترای تخصصی شنوایی و با شعار “بشنو از نو “به شما در حفظ این حس برتر که پایه و اساس ارتباط است کمک می کنیم.

بهترین مرکز شنوایی در غرب

مرکز شنوایی آوای امید ،یک مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران است که در فلکه دوم صادقیه ، خ آیت الله کاشانی، نبش گلستان شمالی قرار دارد . با توجه به مرکزیت صادقیه در مناطق غرب تهران اهالی مناطق بلوار فردوس، کاشانی ،جنت آباد ،پونک، شهرزیبا،اکباتان ،سعادت آباد،شهرک غرب ، دهکده المپیک، مرزداران، اشرفی اصفهانی،اباذر، باغ فیض ستارخان، گیشا، جلال ، آزادی و حتی کرج دسترسی بسیار آسانی به این مرکز خواهند داشت. این مرکز بهترین مرکز شنوایی سنجی در صادقیه و همچنین مرکزی برای خرید سمعک در غرب تهران است که بیش از 15 سال سابقه فعالیت دارد.

بهترین مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران

مرکز شنوایی سنجی آوای امید در تهران مرکز جامعی است . در این مرکز تجهیزات ، فضا و متخصص برای انجام کلیه تست های شنوایی سنجی و تست سرگیجه وجود دارد و امکان انجام سنجش شنوایی و تست های سرگیجه برای گروههای سنی مختلف از نوزادی تا بزرگسالی و سالمندی فراهم است.

بهترین دکتر شنوایی در تهران

تست های شنوایی تنها توسط متخصصین شنوایی می بایست انجام شود . متخصصین شنوایی دارای مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی می باشند .  مرکز شنوایی آوای امید با مدیریت دکتر زهرا شهیدی پور ، دکترای تخصصی شنوایی و تعادل از دانشگاه علوم پزشکی تهران ( بهترین دکتر شنوایی در تهران ) از متخصصین با مدرک دکترای تخصصی شنوایی برای انجام کلیه تست های تخصصی شنوایی بهره برده است.

در این مرکز کلیه که بهترین مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران است ،تست های شنوایی و تعادل توسط متخصصین دارای مدرک دکترای تخصصی شنوایی انجام می شود.

بهترین دکتر شنوایی در تهران

 

تست شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی سنجی شامل تست های عملکرد مکانیسم شنوایی است. این تست ها شامل آزمایش‌های انتقال مکانیکی صدا از گوش خارجی تا گوش داخلی، انتقال صدای عصبی (عملکرد حلزونی) و توانایی تشخیص گفتار و ارزیابی سیستم های مرکزی شنوایی است. ارزیابی کامل شنوایی بیمار باید متخصص شنوایی با استفاده از ابزارهایی که به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند انجام شود.

پیش از توضیح بیشتر در مورد انواع تست های شنوایی سنجی باید با ساختمان گوش آشنا شوید .سیستم شنوایی از بخش های مختلفی تشکیل شده است، از جمله:

 • گوش خارجی: شامل لاله گوش، مجرای خارجی گوش و پرده گوش است.
 • گوش میانی: حفره ای است که از هوا پر شده از پرده گوش آغاز می شود و شامل استخوانچه ها است .
 • گوش داخلی: بعد از گوش میانی قرار دارد و سلول های حساس شنوایی در این بخش قرار دارند . در این بخش ارگان های مربوط به حس تعادل نیز قرار دارند. این بخش از مایع پر شده است.
 • سیستم عصبی شنوایی: عصب شنوایی بخشی است که سیگنالهای الکتریکی را از گوش به بخش پردازش شنوایی در مغز منتقل می کند.

در یک تست شنوایی سنجی کامل عملکرد همه این بخش ها با استفاده از تست های خاص مورد ارزیابی قرار می گیرد. در مرکز شنوایی آوای امید ، بهترین مرکز شنوایی در غرب تهران این تست ها توسط بهترین دکتر شنوایی انجام می شود.

تست شنوایی

شنوایی سنجی در غرب تهران

اصطلاح تست شنوایی سنجی یا نوار گوش یک اصطلاح کلی است که برای توصیف مجموعه تست هایی که برای بررسی سلامت عملکرد شنوایی استفاده می شود،به کار می رود . این تست ها ممکن است شامل تست عملکرد گوش خارجی ، میانی داخلی و یا عصب شنوایی یاشند که هر کدام نام تخصصی خود را دارند. ئر ادامه به معرفی تست های انجام شده در مرکز شنوایی سنجی غرب تهران می پردازیم:

 • تست ادیومتری تون خالص
 • تست ادیومتری گفتاری
 • تمپانومتری
 • رفلکس اکوستیک
 • ETFT
 • تست های تشخیصی وزوز گوش
 • تست بررسی عملکرد عصب شنوایی ABR
 • تست OAE
 • تست ECOG
 • تست های تخصصی سرگیجه
 • تست VNG
 • تست کالریک
 • مانور تشخیصی
 • مانوردرمانی

شنوایی سنجی تهران

تست ادیومتری در مرکز شنوایی سنجی غرب تهران

تست ادیومتری تستی است که توانایی شما در شنیدن صداها را آزمایش می کند. در تست ادیومتری صداها بر اساس بلندی (شدت) و سرعت ارتعاش امواج صوتی (فرکانس) متفاوت هستند و به فرد از طریق هدفون ارائه می شوند. در این تست فرد اگر صدا را شنید باید از طریق بلند کردن دست یا فشار شاسی پاسخ دهد.

تست ادیومتری در مرکز شنوایی سنجی غرب تهران این تست برای گروههای سنی مختلف از کودکان تا بزرگسالان انجام می شود. اصول کار در کودکان و بزرگسالان مشابه است ولی ابزارهای مختلفی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شنوایی سنجی مقاله معرفی 6 تست شنوایی سنجی در همین سایت را مطالعه کنید.

تمپانومتری در غرب تهران

تست تمپانومتری یکی از تست هایی است که در مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران انجام می شود. این تست وضعیت پرده گوش ، گوش میانی و استخوانچه های گوش را بررسی می کند . این تست در اکثر موارد پیش نیاز تست ادیومتری است و قبل از آن انجام می شود . تمپانومتری یکی از انواع شنوایی سنجی رایج در کودکان است . زیرا می تواند وجود عفونت و مایع در گوش میانی نشان دهد برای آشنایی بیشتر با تست های شنوایی اطفال مقاله با عنوان شنوایی سنجی کودکان را مطالعه کنید.

تست ABR  در غرب تهران

تست ABR تستی است که برای ارزیابی عملکرد عصب شنوایی انجام می شود. تست ABR در مرکز آوای امید در غرب تهران با پیشرفته ترین ابزارها انجام می شود . تست ABR تستی بسیار تخصصی است که تنها باید توسط متخصص دارای مدرک دکترای تخصصی شنوایی انجام شود . درمرکز آوای امید که  بهترین مرکز تست ABR در غرب تهران است این تست توسط بهترین دکتر شنوایی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست ABR مقاله با همین عنوان در سایت را مطالعه کنید.

تست ABR در غرب تهران

تست OAE نوزادان در غرب تهران

تست OAE تستی است که عملکرد حلزون را بررسی می کند . این تست جزو دسته تست های تخصصی است که در مرکز آوای امید که مرکز تست OAE در غرب تهران است انجام می شود. این تست معمولا تست غربالگری نوزادان نیز نامیده می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله با عنوان شنوایی سنجی نوزادان در همین سایت را مطالعه کنید.

تست شنوایی کودکان در تهران

به دلیل شیوع عفونت گوش در کودکان ، این دسته از افراد جزو پرمراجعه ترین گروهها به مرکز شنوایی هستند . در مرکز شنوایی سنجی آوای امید امکانات کامل برای ارزیابی شنوایی کودکان وجود دارد. همه تست ها توسط دکتر شنوایی سنجی انجام می شود. مرکز شنوایی آوای امید بهترین مرکز شنوایی در غرب تهران امکانات کاملی را برای شنوایی سنجی اطفال فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شنوایی سنجی کودکان مقاله ای با همین عنوان سایت را مطالعه کنید.

تجویز سمعک در تهران

در مرکز شنوایی سنجی غرب تهران علاوه بر انجام تست های شنوایی و تعادل به طور کامل سمعک نیز تجویز می شود. مرکز آوای امید بهترین مرکز برای خرید سمعک در غرب تهران است .برای کسب اطلاعات بیشتر بر لینک کلیک کنید.

بهترین مرکز تجویز سمعک

مرکز تست سرگیجه در تهران

مرکز آوای امید مرکز جامعی است که علاوه بر انجام تست های شنوایی مجهز به تجهیزات ویژه برای ارزیابی سیستم تعادل و تست سرگیجه و رد یابی اختلالات تعادلی به منظور درمان سرگیجه است.

سیستم تعادل در گوش داخلی در کنار سیستم شنوایی قرار دارد. در صورت وجود هرگونه مشکل در سیستم تعادل سرگیجه رخ می دهد . با توجه به جایگاه سیستم تعادل که در گوش قرار دارد و تنها متخصص آشنا به اختلالات گوش متخصص شنوایی است و بنابراین تست های تعادلی نیز توسط متخصص شنوایی می بایست انجام شود . مرکز شنوایی آوای امید بهترین مرکز تست سرگیجه در تهران است . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست های سرگیجه مقاله با عنوان تست سرگیجه و تعادل در همین سایت را مطالعه کنید.

برای تعین وقت از مرکز آوای امید ، بهترین مرکز شنوایی در غرب تهران با شماره های 09194707047 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *