آگوست, 2017 5 نظرات وزوز گوش
انواع وزوز گوش - چه صداهایی ممکن است در گوش شنیده شودReviewed by دکتر شهیدی پور on Aug 25Rating: 5.0

انواع وزوز گوش – صوتی

انواع وزوز گوش – چه صداهایی ممکن است در گوش شنیده شود :

افرادی که از صدای گوش رنج می برند چه صداهایی را در گوش خود احساس می کنند:

آشنایی با انواع وزوز گوش اهمیت بسیار ویژه ای دارد . برخی از افرادی که از وزوز گوش رنج می برند سالهای سال به تصور اینکه صدایی که می شوند وزوز گوش نیست از درمان صحیح باز می مانند. به عنوان مثال” آقای عباسی وقتی  اولین بار بعد از مدتها درمان بی تاثیر به مرکز ما مراجعه نمودند در پاسخ به این سوال ما که چند سال است وزوز گوش دارید؟ مرتب تاکید می کردند که گوش من وزوز ندارد بلکه در سرم صدای غرش مانندی را می شنوم. ” در حالیکه وزوز غرشی یکی از انواع رایج وزوز گوش است که در بیماریهایی مانند منیر و یا هیدروپس اندولنفاتیک دیده می شود. برخی از بیماران نیران نیز به دلیل اینکه صدا را در سر احساس مس کنند و نه در گوش معمولا برای تشخیص علت و درمان به متخصص مغز و اهصاب به جای متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند.

یکبار دیگر در اینجا باید تعریف وزوز گوش را مرور کنیم: وزوز گوش عبارتست از هر صدایی از جمله صدای سوت، زنگ، باد ، عرش ، خش خش ،  و یا ترکیبی از هرکدام از این موارد در سر و یا گوش ( دقت کنید که صدا لزوما نباید در گوش احساس شود و در بسیاری از موارد در سر احساس می شود ) بدون وجود منبع خارجی وزوز گوش نامیده می شود.

جالب است بدانید که نوع منحصر به فردی از وزوز گوش نیز وجود دارد که در آن شحص صداهای آهنگین مانند  تکرار ملودی خاص ، صدای موزیک خاص را در گوش احساس می کند. ماهیت این نوع از وزوز کمتر شناخته شده است .

در انتهای این مقاله لیستی از  انواع صداهای وزوز گوش  که معمولا افراد می شوند آورده می شود .

 وزوز گوش بسته به نوع و علت ایجاد کننده آن قابل درمان و مدیریت است. نکته ای که باید به ان دقت شود اینست که هرچقدر فرد زودتر برای درمان اقدام کند نتایج بهتری کسب خواهد کرد. نکته دیگر اینکه اغلب وزوز ها با کم شنوایی همراه هستند که در این صورت راه درمان استفاده از سمعک است. در این موارد سمعک نه تنها باعث بهبود شنوایی می شود بلکه اثرات بسیاری مطلوبی نیز در درمان و توانبخشی وزوز گوش خواهد داشت.

انواع وزوز گوش

فایل های صوتی ارائه شده در زیر لیستی از انواع صداهایی است که معمولا افراد دارای وزوز گوش در گوش یا سر خود احساس می کنند( انواع وزوز گوش ):

با پخش هریک از فایل های صوتی زیر شما می توانید صدایی که در گوش خود احساس می کنید را انتخاب کرده و برای مشاوره بهتر با شنوایی شناس خود در میان بگذارید. توصیه می شود فایلی که نزدیکترین صدا به صدای گوش شما را شبیه سازی می کند انتخاب کنید. و در مورد راهکارهای در مانی با شنوایی شناس خود مشاوره کنید.

ممکن است صدای وزوز گوش شما جزو هیچ یک از موارد موجود در لیست زیر نباشد . این لیست تنها نمونه ای از صداهای وزوز گوش معمول است و نه تمامی انواع صدا.

5 نظرات
 1. مظفری

  سلام
  واقعا بعضی ها این صداها را میشنوند؟

  پاسخ
 2. zainab

  سلام
  چیزی مثل صدای براده اهن در گوش من سالهاست که صدا می کند وباعث کم شنوایی من شده و می خوام بدونم دلیل این صدا چیست ؟

  پاسخ
 3. مینا

  من صدای شماره ۲ رو در گوشم میشنوم و خیلی اذیت میشم

  پاسخ
 4. مریم

  باسلام بنده صدای شماره ی پنج رو درگوش راستم میشنوم آیا قابل درمان است؟

  پاسخ
 5. سعید

  سلام اخرشب یک صدای شبیه به 12یکنواخت تو اعصابمه ایا اذتباطی با غلضت خون داره از ششماه پیش یکدفه شروع شد صدای حر حر تو سرم میشنوم مثل هوووووووووو

  پاسخ

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *