سمعک نامرئی

راهنمای استفاده از سمعک نامرئی

راهنمای عمومی استفاده از سمعک نامرئی

استفاده از سمعک نامرئی

این راهنما با دادن اطلاعاتی در مورد چگونگی کار با سمعک و باتری به شما کمک می کند که از سمعک خود سریع و آسان استفاده کنید. در صورتی که سمعک نامرئی خود را از مرکز شنوایی و سمعک غرب تهران (آوای امید) دریافت کرده اید این توضیحات به صورت شفاهی نیز در جلسه دریافت سمعک به شما آموزش داده خواهد شد.

نکته های بیشتری را که ویژه ی مدل انتخابی شماست در دفترچه ی راهنمای همراه آن می توانید بیابید.

هر گونه اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات دیگر را از ادیولوژیست (شنوایی شناس) خود بخواهید.

نکات ایمنی:

احتیاط:

از نفوذ رطوبت و عرق به درون سمعک و آسیب فیزیکی به آن جلوگیری کنید.

احتیاط:

در موارد زیر از سمعک استفاده نکنید:

 • هنگام حمام کردن و زمانی که از اسپری مو استفاده می کنید.
 • هنگام نزیدیک شدن به میدان های مغناطیسی قوی وفرکانس بالا یا محل رادیوتراپی و بیمارستان
 • X هنگام عکسبرداری با اشعه               

اخطار:

از سمعک خود در مکان هایی که امکان انفجار وجود دارد استفاده نکنید.

راهنمای استفاده از سمعک نامرئی

نکات ایمنی در مورد باتری

اخطار:

 • باتری سمعک را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
 • باتری در صورت بلعیده شدن می تواند به شدت مضر باشد.
 • در صورت بلعیده شدن باتری بالافاصله به پزشک یل بیمارستان مراجعه کنید.

احتیاط:

 • زمانی که نمی خواهید برای مدت طولانی از سمعک استفاده کنید باتری آن را بیرون بیاورید.
 • باتری های نشت کرده را بدون درنگ عوض کنید.

جایگذاری و بیرون آوردن باتری

راهنمای استفاده از سمعک نامرئی

بعضی از انواع سمعک هنگام ضعیف شدن باتری صدای سمعک ضعیف یا سیگنال هشدار اتمام باتری شنیده می شود در این صورت باتری سمعک را عوض کنید.

درب محفظه باتری را باز کنید.

باتری را داخل سمعک قرار دهید به گونه ای که نشانه (+) روی باتری کنار نشانه (+) درب محفظه باتری قرار گیرد.

درب محفظه باتری را ببندید.

تنظیم بلندی صدا:

سمعک های با ولوم چرخشی (ولوم کنترل):

برای بلند کردن صدا ولوم سمعک را به سمت جلو بچرخانید این در مورد سمعک های پشت گوشی است در سمعک نامرئی ولومی برای چرخش وجود ندارد در مرکز شنوایی و سمعک آوای امید مرکز تجویز سمعک در غرب تهران سمعک های نامرئی دارای اپلیکیشن مخصوصی هستند که با نصب آن برروی گوشی تلفن همراه می توان سطح صدا را تنظیم کرد.

برای کم کردن صدا ولوم سمعک را به سمت عقب بچرخانید.

سمعک های با ولوم کنترل خودکار:

سمعک نامرئی معمولا کنترل خودکار دارند .در این سمعک ها که معولا در مرکز سمعک غرب تهران ( آوای امید) تجویز می شوند بلندی صدا به صورت خودکار تنظیم می شود به این سمعک ها در اصطلاح سمعک هوشمند نیز گفته می شود.

توصیه جدی:

استفاده نادرست از سمعک های با قدرت بالا می تواند سبب ایجاد آسب های شنوای دائم گردد. در این صورت با شنوایی شناس خود مشورت کنید.

خاموش و روشن کردن سمعک:

راهنمای استفاده از سمعک نامرئی

 • با استفاده از درب محفظه باتری: برای خاموش کردن سمعک درب محفظه ی باتری را به طور کامل باز کنید. برای روشن کردن سمعک درب محفظه ی باتری را به طور کامل ببندید.
 • با استفاده از دکمه ی تغییر برنامه: (درصورتی که در مدل سمعک شما این دکمه وجود داشته باشد) دکمه را برای 3 ثانیه نگه دارید تا سمعک خاموش شود.
 • روشن کردن سمعک: کلید را به جلو فشا دهید.
 • خاموش کردن سمعک: کلید را به عقب بکشید.

انتخاب برنامه سمعک/ تلفن:

کلید فشاری برای تغییر برنامه سمعک یا

کلید سوئیچی جهت روشن و خاموش کردن سمعک

استفاده از تلفن:

اگر سمعک شما دارای عملکرد خودکار باشد برنامه سمعک شما با نزدیک کردن گوشی تلفن (تلفن سازگار با سمعک) به طور خوداکار  به برنامه تلفن تغییر می یابد.

بعد از استفاده از تلفن، سمعک به طور خودکار به برنامه قبلی باز می گردد. برای فعال شدن مدار اتوفون نیاز به یک میدان مغناطیسی با شدت مناسب است. بیشتر تلفن ها جهت تولید این میدان به یک آهن ربای ویژه (اتوفون) نیاز دارند.

برای دانستن چگونگی اتصال آهنربا به گوشی دفترچه راهنمای استفاده آهنربای اتوفون را مطالعه کنید.

فقط از آهن ربایی که همراه سمعک به شما داده می شود استفاده کنید.اگر آهنربا در نزدیکی وسایل الکترونیکی یا دیسکت های مغناطیسی قرار گیرد ممکن است موجب خرابی آن ها شود. مراقب باشید آهن ربا در نزدیکی کامپیوتر، مانیتور رنگی، تلفن، فلاپی (دیسکت)، نوار یدئو و صدا و دیگر تجهیزات الکترونیکی قرار نگیرد. آهن ربا را دور از دسترس کودکان نگه دارید. اگر بلعیده شود با پزشک خود مشورت کنید.

آهن ربا ممکن است در عملکرد سیستم های الکترونیکی داخل بدن (مثل دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، دریچه های مغناطیسی و …) اختلال ایجاد کند.

تنها در صورتی از آهن ربا استفاده کنید که از فاصله ایمن آن تا سیستم های گفته شده مطمئن باشید. فاصله ایمن بین دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب و آهنربا دست کم 10 سانتی متر است.

در این زمینه اطلاعات بیشتر را از شنوایی شناس خود بخواهید.

بیرون آوردن سمعک از گوش:

برای بیرون آوردن سمعک به آرامی پشت گوش خود را فشار دهید تا سمعک کمی در جای خود شل شود یا کمی سمعک را بیرون بکشید. سپس از انگشت نشانه و شست خود برای بیرون کشیدن سمعک از گوش استفاده کنید.

احتیاط:

هرگز از گرفتن و بیرون کشیدن درب محفظه ی باتری یا میکروفون برای خارج کردن سمعک از گوش استفاده نکنید.

محافظ جرم گوش در سمعک:

اگر احتمال آسیب رسیدن به محافظ جرم وجود دارد از پاک کردن سرپوش سمعک خودداری کنید.

سمعک شما برای جلوگیری از ورود جرم به درون آن به یک طوری، حاقه یا محافظ در محل خروج صدا مجهز است.

شنوایی شناس مناسب ترین محافظ جرم را برای شما فراهم کرده و چگونگی تعویض یا تمیز کردن آن را به شما نشان خواهد داد.

احتیاط:

اگر احتمال آسیب رسیدن به محافظ جرم وجود دارد از پاک کردن سرپوش سمعک خودداری کنید.

محافظ جرم: جرم گوش را به صورت روزانه با حلقه یا فرچه مخصوص تمیز کنید.

توجه

اگر سمعک شما دارای محافظ جرم متفاوتی است شنوایی شناس، شما را در چگونگی استفاده از آن راهنمایی خواهد کرد.

چنانکه سمعک شما به درستی عمل نکند موارد زیر را کنترل کنید:

باتری به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.

 • سمعک روشن و درب محفظه باتری بسته شده باشد.
 • باتری ضعیف نباشد.
 • ولوم سمعک بالا باشد.
 • سمعک با جرم گوش پر نشده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با عملکرد سمعک هوشمند و نامرئی با مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید تماس بگیرید

02144974855

خارش گوش

خارش گوش

خارش گوش در هر سنی و در هر فصلی ممکن است رخ دهد. شاید شما جزو آن دسته افراد هستید که همیشه از خارش گوش رنج می برید .خارش گوش یک علامت مهم است که در صورت بروز آن می بایست برای شناسایی علت ایجاد شدن آن اقدام شود. در این مقاله ما به توضیح علل و عوامل خارش گوش و راهکارهای مواجهه با آن می پردازیم:

در این مقاله دررابطه با موارد زیر خواهیم خواند:

علت ایجاد خارش گوش چیست؟

چه بیماریهای خارش گوش را ایجاد می کنند؟

راه درمان خارش گوش چیست؟

قالب های ضد آب چه نقشی در درمان خارش گوش دارند؟

بیماریها و عفونت های مختلفی باعث ایجاد خارش در گوش می شوند از این بیماریها می توان به درماتیت، عفونت قارچی کانال گوش خارجی و عفونت باکتریایی کانال گوش خارجی نام برد خارش گوش می تواند همراه با کم شنوایی نیز باشد.

درماتیت:

درماتيت سبورئيک رايج ترين نوع درماتيت است که بر روی کانال گوش خارجی اثر می گذارد و معمولا با خارش مزمن، خشکی، پوسته شدن پوست در حفره لاله گوش و در ديواره خارجی کانال گوش خارجی آشکار می شود. در گوش همه افراد مقداری جرم طبیعی وجود دارد که خوب است ولی در این بیماری جرم گوش کاملا  یا تقریبا کامل وجود ندارد. در این بیماری گاهی علاوه بر درگيری کانال گوش، پوست سر، ابرو،چروک پشت لاله نیز پوسته پوسته می شوند. بيماری مهم است، نه تنها به خاطر اينکه خا رش فرد را آزار می دهد بلکه به خاطر اينکه تحريک مزمن پوست کانال خارجی اثر آن را به عنوان سدی در برابر عفونت کم می کند. و احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد .در بسيای از بيماران با عفونت کانال گوش خارجی، کانال خارجی گوش خشک، پوسته پوسته و خارش دار است. درمان رايج برای کانال گوش کرم 2 % هيدروکورتيزون است که 2 تا 3 بار در هفته استفاده می شود و مفيد است. در موارد مقاوم، استروئيد قوی تری ممکن است نياز باشد. بعضی موارد بدون استفاده از داروها به استفاده از روغن های معدنی يا ساير کرم های نرم کننده پاسخ می دهند. درماتيت آلرژيک نوع ديگری از درماتيت هاست که اغلب در پاسخ به مواد خارجی حساسیت زا در  اطراف کانال گوش رخ می دهد.

قارچ ها:

در کانال گوش خارجی به طور طبیعی قارچ های بسيار متنوعی وجود دارند. این قارچ ها معمولا دربافت پوسته پوسته شده ، جرم گوش يا دبری چرکی مخاطی خشک شده ازعفونت باکتريايی قبلی رشد می کند. این نوع عفونت معمولا در کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند رخ می دهد در يک مطالعه که اخيرا انجام شده تنها 7/1 % از کل گوش های مبتلا شده به اتيت خارجی حاد با عامل قارچی مبتلا شده اند. با اين وجود، اتيت قارچی خارجی در مناطق گرم و شرجی استوايی می تواند شايع و مشکل ساز باشد، جايی که قارچ ها در گرما و رطوبت آن بيشترند . به علاوه، افراد سالمی که در معرض درمان طولانی مدت با آنتی ميکروبهای سيستميک يا آنتی بيوتيک های موضعی قرار دارند ، در ریسک خطر بالاتری برای ابتلا به رشد عفونت قارچی قراردارند. در کودکانی که درمان تيمپانوستومی ( قرار دادن تيوب ) در آنها انجام شده است واز آنتی بيوتيک های موضعی گوش با درجات مختلف برای ترشح بعد از عمل استفاده می کنند نیز شایع است. اکثرعفونت های قارچی که از نظر کلينيکی مهمند به وسيله کانديدا يا آسپرژيلوس ايجاد می شوند در عفونت های قارچی خارش گوش به صورت مداوم ، ترشح، درد، اختلال شنوايی يا احساس انسداد شکایت های اصلی فرد هستند.

عفونت گوش خارجی:

یکی از دلایل ایجاد خارش و درد در کانال کوش عفونت کانال گوش است اين اختلال نسبتا شروع ناگهانی دارد و به وسيله درد شديد محدود شده به کانال گوش خارجی تشخيص داده می شود . يک علامت مهم در این بیماری  حساسيت شديد به هر گونه حرکت در لاله و بافت های اطراف کانال گوش خارجی است. در این عفونت حساسیت کانال گوش به حدی است که با دست زدن به کانال گوش درد شدیدی ایجاد می شود .در این نوع عفونت ممکن است بافت لاله گوش و کانال کاملا قرمز شود ، و در موارد شديد ممکن است ورم در کانال گوش مشاهده شود.در این نوع عفونت تب، بی حالی، وسايرعلائم عفونت سيستميک معمولا دیده نمی شود.

این نوع عفونت معمولا در افرادی که زیاد شنا می کنند دیده می شود. ورود آب به داخل کانال گوش به هنگام شنا ممکن است موجب شسته شدن اسيديته نرمال کانال شود و محيط را قليايی ( اندکی ) کند. در چنين شرايطی پسودوموناس، عفونت ايجاد می کند. جالب ایت که بدانید در فصل تابستان که شنا کردن در استخر و دریا بیشتر می شود شیوع این عفونت 4 برابر بیشتر از فصول دیگر می شود.. درمان روند اين بيماری شامل خارج کردن بافت آسيب ديده و مواد چرکی، رساندن عوامل اسيدی کننده و ضد باکتری به موضع و درمان باکتريايی سيستميک می باشد. فرايندی که در آن آنتی بيوتيک ها و کورتيکواستروئيدها مثل سيپروفلوکساسين و دگزامتازون با هم ترکيب می شوند. در مطالعات کنترل شده مشخص شده که استفاده از آنتی بيوتيک های موضعی به تنهايی بسيارموثراست و بايد در اکثر موارد ، در ابتدای ليست درمان قرار گيرند. در کانال خارجی که در اثر ورم بسته شده باشد، می توان يک فتيله کوچک قرار داد. فتيله می تواند دارو را به داخل کانال ببرد. هنگامی که ميزان زيادی دبری مخاط چرکی در کانال جمع شده باشد، پاکسازی مکانيکی دبری ها با استفاده از ميکروسکوپ جراحی وساکشن برای درمان موفق اين امر، لازم و ضروری است. در موارد شديد، ممکن است نياز باشد که چنين پاکسازی هر روز يا يک روز در ميان انجام شود.

برای جلوگیری از رخداد عفونت کانال گوش استفاده از قالب های ضد آب که در مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید ساخته می شود برای استخر و دریا توصیه می شود.

تماس برای هماهنگی

02144974855

02144005315

درمان کم شنوایی با عمل

درمان کم شنوایی با عمل

درمان کم شنوایی با عمل

یکی از سوالاتی که همیشه افراد مبتلا به کم شنوایی با آن مواجه هستند اینست که آیا این افراد می توانند به جای استفاده از سمعک ، کم شنوایی خود را با عمل جراحی درمان کنند؟ در این مقاله سعی شده است تا به صورت علمی و اساسی به این سوال شما پاسخ داده شود.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا می توان کم شنوایی را بدون سمعک درمان کرد؟

آیا می توان کم شنوایی را با عمل درمان کرد؟

چه کم شنوایی هایی را با عمل می توان درمان کرد؟

برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید در مورد ساختار گوش بدانیم:

ساختارگوش:

گوش از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در یک تقسیم بندی کلی  به سه قسمت گوش خارجی ، گوش میانی و گوش داخلی می توان آن را تقسیم کرد . گوش خارجی شامل لاله گوش و کانال گوش خارجی است. گوش میانی متشکل از استخوانچه های گوش میانی است.پرده گوش در مرز بین گوش خارجی و گوش میانی قرار گرفته است و گوش داخلی شامل حلزون گوش و بخش های تعادلی است.

هریک از این بخش ها ممکن است دچار آسیب شوند و بسته به نوع آسیب، درمان آن متفاوت خواهد بود. کم شنوایی انواع مختلفی دارد که در یک تقسیم بندی کلی به 3 دسته کم شنوایی های انتقالی، کم شنوایی های حسی عصبی و کم شنوایی آمیخته تقسیم می شوند. کم شنوایی انتقالی به دلیل آسیب به گوش میانی که می تواند شامل استخوانچه ها و پرده گوش باشد ایجاد می شود. در کم شنوایی حسی عصبی حلزون و یا عصب گوش آسیب دیده است. در کم شنوایی آمیخته کم شنوایی حسی عصبی و کم شنوایی انتقالی همزمان وجود دارد.

درمان کم شنوایی های نوع حسی عصبی در حال حاضر تنها با سمعک امکانپذیر است و در صورتیکه کم شنوایی آنقدر پیشرفت کند که نتوان از سمعک استفاده کرد گزینه بعدی کاشت حلزون است.

ولی به طور کلی اگر کم شنوایی ناشی از آسیب به استخوانچه های گوش میانی باشد معمولا با عمل جراحی قابل ترمیم است . هرچند که این عمل جراحی سخت است و همه کم شنوایی بر نمی گردد ولی به دلیل پیشگیری از پیشرفت کم شنوایی گاهی ضروری است. مهمترین بیماری هایی که استخوانچه های گوش میانی را درگیر می کند اتواسکلروزیس ، در رفتگی زنجیره استخوانچه ای ، نئوپلاسم های گوش میانی می باشند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

برای آگاهی از اینکه کم شنوایی شما از چه نوعی است و آیا عمل به عنوان یک گزینه برای شما مطرح است یا خیر به مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید مراجعه کنید.

اتواسکلروزیس:

اتواسكلرزيس بيماري است كه در آن استخوان اسفنجي جانشين استخوان سخت در كپسول اتيك و سه استخوانچه مي شود اتو اسپونژيوس اصطلاح صحيحتري براي این بيماري که ماهیت پیشرونده دارد است .اتواسكلرزيس به مرحله نهايي عدم فعاليت گفته مي شود زماني كه استخوان سخت شده است.

این بيماري  در 75 درصد افراد دوگوش را درگیر می کند. اگرچه دليل اتو اسكلرزيس معلوم نيست ولي تئوري حاضر بيان ميدارد به دليل عفونت ويروسي مثل سرخك و بيماري هاي اتوايميون، اختلالات بافت پيوندي را ايجاد ميكند.

اتواسكلرزيس در خيلي از موارد ارثي است كه دراين حالت بيشتر شكل اتوزومال غا لب دارد قدرت نفوذ %40 تخمين زده شده است .تشخيص قطعي به معاينه گوش مياني و تست های شنوایی و  سی تی اسکن بستگي دارد . این نوع از بیماری کم شنوایی ای ایجاد می کند که پیش رونده است.

در اوايل بيماري زماني كه فقط ناحيه قدامي ركابي فيكس شده کم شنوایی در فرکانسهای پايين ديده مي شود وقتي فوت پليت به طور كامل فيكس ميشود فركانس بالا درگير ميشود و كاهش شنوايي انتقالي در همه فرکانس ها ایجاد می شود. 

عمل جراحی اتواسکلروزیس:

اصلاح عملي شامل برداشتن كامل يا نصفه استخوان ركابي فيكس شده و جايگذاري پروتز مي باشد عمل جراحي يك روزه و 2 ساعت معمولا زمان می برد.

بدون توجه به نوع پروتز استفاده شده يا مقدار استخوان برداشته شده بيشتر مطالعات درمان را در %80 بيماران نشان ميدهد . تعداد كمي از بيماران هيچ بهبودی به دست نمی آورند بنابراين كانديدای خوبي براي استفاده از سمعک هستند . این افراد به دلیل وجود کم شنوایی می بایست حتما از سمعک استفاده کنند..1تا 2%  افراد كاهش شنوايي حسي عصبي عميق را بعد از عمل دارند كه لزوماً به نظر نميرسد به مشكلات حين عمل ربط داشته باشد .

یکی دیگر از بیماریهایی که در اسنخوانچه های گوش میانی رخ می دهد و با عمل جراحی قابل اصلاح است دررفتگی یا قطع زنجیره استخوانچه ای است:

قطع زنجيره استخواني

قطع زنجيره استخواني  امكان دارد به دلايل مختلفي رخ دهد در بچه ها دليل عمده نكروز (مرگ يا فقدان بافت) زائده بلند اينكوس به خاطر عفونت مزمن يا عود كننده گوش مياني ويا  تجکع طولانی مدت مایع و عفونت در گوش میانی مي باشد در يك همچنين مواردي قطع زنجيره معمولاً كامل نيست يك باند باريك بافت فيبرزي جايگزين قسمت دور زائده بلند استخوان سنداني نكروز شده مي شود .بنابراين اتصال بين سنداني و ركابي فيبروزي است و استخواني نيست دراين حالت صداها  به طور ناقص انتقال مي يابند و يك كاهش شنوايي انتقالي ضعيف ايجاد مي شود .

در بزرگسالان ضربه به گوش  يكي از دلايل معمول دررفتگی زنجیره استخوانچه ای  ميباشد. به طوركلي ضربه جداشدن استخوان ركابي يا قطع مفصل سنداني چكشي را ايجاد ميكند

نتايج در ترميم نقص بين چكشي و سنداني به خوبي ترميم جابجايي استخوانچه ركابي در اتو اسكلروزيس نيست.

نئوپلاسم گوش میانی:

تومور گلوموس معمول ترين  نئوپلاسم خوش خيم گوش مياني مي باشد آنها از بافت پاراگانگليون (كه به سلول هايي گفته مي شود كه از سلول هاي روياني اعصاب حاصل مي شوند.اگرچه اين تومور  ها در همه گروه هاي سني  رخ مي دهند.بيشتر در ميانسالان ديده مي شود و به ندرت بدخيم مي شود  علائم اين تومورها به ماهيت عروقي و تمايلشان براي فاسد كردن بافت هاي اطراف مربوط ميشود . به طور معمول بيماران با كاهش شنوايي انتقالي و وزوز نبض دار يك طرفه و جرم در گوش مياني مراجعه مي كنند .تومور ها ممكن است رشد كنند و نسبت به قبل بزرگتر شوند وممكن است باعث فلج اعصاب كرانيال مجاور شونداخيراًتكنيك سه بعدي جراحي پرتو يي نتايج خوبي را در كنترل پيشرفت اين تومورها نشان دادند در اين تكنيك مقدار كمتري پرتو استفاده مي شود زمان درمان كمتري نسبت به پرتو هاي قبلي در تلاش براي كاهش عواقب بعد از عمل مثل نكرز مغز استئو رادينوكروسيس .

برای آگاهی از اینکه کم شنوایی شما از چه نوعی است و اینکه با عمل قابل اصلاح است یا خیر به مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید مراجعه کنید. شماره تماس 44974855

09194707047

خرید سمعک ویدکس

خرید سمعک ویدکس

سمعک های ویدکس تنها یک وسیله شنیداری ساده نیستند. آن‌ها بسیار تماشایی به نظر می‌رسند. تلفیق فناوری با عملکرد و زیبایی از ویژگی‌های معمول طراحی سمعک ویدکس است. البته برای ویدکس طراحی خوب فقط در ظاهر سمعک ها نیست بلکه در داخل آن‌ها نیز اعمال می‌شود. تمام جنبه های سمعک ویدکس به نحوی طراحی شده اند تا برای کار، عملکرد و شنیدن صداها مناسب بوده و تا حد ممکن نزدیک به حالت کاملا ایده آل باشد.

“وقتی سمعک هایم را گرفتم، فکر می‌کردم که این باعث می‌شود پیرتر به نظر بیایم و احساس پیر شدن کنم. ولی در واقع عکس این قضیه اتفاق افتاده است؛ من جوان‌تر به نظر می‌رسم و احساس می‌کنم.

من وکیل هستم و مرتباً در دادگاه هستم. از آنجا که خوب نمی شنیدم، عادت کردم که به جلو خم شوم، سرم را پایین بگیرم و کمی آن را برگردانم تا گوشم به سمت قاضی باشد. در اولین حضور در دادگاه پس از دریافت سمعک های جدیدم، من قادر به ایستادن استواری بودم و هنگام صحبت قاضی مستقیم به چشمان او نگاه می کردم.

وقتی این کار را کردم، فهمیدم که وضعیت بدن من در 10 سال گذشته تغییر کرده است تا کم شنوایی من را جبران کند. تنها پشیمانی‌ام این است که برای دریافت سمعک‌ها مدت زیادی صبر کردم. این تجهیزات در هر سطح از زندگی، تغییر دهنده هستند. “

اگر در مورد خرید سمعک ویدکس دچار تردید هستید ما مطالعه متن زیر را به شما توصیه می کنیم.

نرم افزار BEYOND APP

با نرم افزار Beyond می‌توانید برنامه‌های اختصاصی خود را داشته باشید و با توجه به محیط، تنظیمات سمعک را تغییر دهید. این برنامه علاوه بر سازگاری با آیفون، با موبایلهای آندروید نیز قابل استفاده است. ویژگی‌ها:

 • تنظیمات ،آسان با برنامه Beyond
 • تنظیم شدت صدای سمعک
 • انتخاب بین راحتی و حداکثر شنوایی
 • تغییر جهت میکروفن
 • به روز رسانی سمعک با فشار دادن یک دکمه
 • ردیابی سمعکها در هر جا و هر زمان
 • ایجاد برنامه‌ی اختصاصی با عکس پیش زمینه دلخواه
 • با توجه به برنامه های اختصاصی با عملکرد کابل پخش صدا، کنترل محیط شنوایی، کاربرد به راحتی در هر جا و هر زمان با محیط پیرامون خود ارتباط دارد.
 • عملکرد پخش فیلم به این معناست که می‌توانید با استفاده از سمعک‌های Beyond، از موزیک و فیلم لذت بیشتری ببرید. سمعک Beyond قابلیت پخش مستقیم با کیفیت بالا از طریق آیفون را دارد.
 • همچنین برای تلویزیون، کاربر می‌تواند از Tv-dex استفاده کرده و صدای تلویزیون را با کیفیت بالا از سمعک‌های خود بشنود. این سمعک نه تنها با آیفون ارتباط برقرار کرده بلکه با تلفن‌ها و تلویزیون‌ها  و… نیز با استفاده از لوازم جانبی DEX متصل می‌شود.
 • تکنولوژی Smartwind سمعک beyond، بهترین کاهنده‌ی نویز در تمامی سمعک‌هاست. بیشترین میزان کاهش نویز آزار دهنده‌ی باد، افزایش قابل توجه درک گفتار

اتصالات و تجهیزات جانبی

امروزه سمعک ها دارای تکنولوژی های بسیار متنوعی هستند که استفاده همزمان از آن‌ها را با سایر تجهیزات الکترونیکی آسانتر کرده و راحتی استفاده را برای بیماران به ارمغان آورده است.برای خرید سمعک ویدکس ابتدا با ویژگی های این سمعک آشنا شوید:

 • رابط تلفن ویژه سمعک وایرلس (PHONE-DEX): تلفن ویژه سمعکهای وایرلس است که برای افراد معمولی هم قابل استفاده است. با این تلفن صدا از هر ۲ سمعک فرد شنیده می‌شود.phone dex قابلیت ذخیره ۲۰ شماره تلفن را دارد و باتری آن قابل شارژ است. تلفن بی سیم تا فاصله حداکثر ۱۰۰ متر از پایه نیز قابلیت اتصال دارد.
 • ریموت کنترل ویژه سمعک وایرلس (RC-DEX): سبک، زیبا و قابل حمل است که به کمک آن می‌توانید به راحتی ولوم سمعک خود را کم یا زیاد نمائید. هم چنین  برنامه سمعک را متناسب با محیط تغییر دهید . RC-DEX با باطری ساعتی بزرگ (CR) کار می‌کند. مصرف باطری آن بسیار کم است.
 • رابط بلوتوثی ویژه سمعک وایرلس (COM-DEX): جدیدترین تکنولوژی انتقال صدا از طریق بلوتوث و سیستم بی سیم را دارا می‌باشد. در ابتدا باید بلوتوث موبایل هوشمند، لپ تاپ و… را روشن کرده و با COM-DEX ارتباط دهید. سپس کافیست COM-DEXرا دور گردن خود بیاندازید. بدون نیاز به حمل گوشی تا شعاع حدودا ً ۱۰ متر صدا را با کیفیت فوق العاده دریافت خواهید کرد یا خواهید توانست تماس‌های موبایل را پاسخ دهید. هم چنین با کمک COM-DEX APP می‌توانید با موبایل خود ولوم سمعک را تغییر دهید. این ابزار نیاز به شارژ شدن دارد.
 • رابط موبایل ویژه سمعک وایرلس (CALL-DEX): CALL-DEXرا مستقیم به موبایل هوشمند خود وصل کنید. برای شنیدن مکالمات کافیست موبایل را کنار گوش‌ها و سمعک خود نگه دارید و به آسانی با آن صحبت نمایید . این ابزار با باطری سایز ۱۰ کار می‌کند.
 • ریموت کنترل ویژه سمعک MIND (RC-Ver-l): این ریموت مخصوص سمعک غیر وایرلس سبک و قابل حمل است و برای بیمارانی که مشکل حرکتی و لرزش دست دارند بسیار مناسب است. با استفاده از آن می‌توانید صدای سمعک را کم و زیاد کرده و برنامه های سمعک را تغییر دهید. این ریموت کنترل با ۲ عدد باطری ساعتی (۳v) کار می‌کند. از این مدل برای سمعک یک گوشی استفاده می‌شود و ۳ برنامه را می‌تواند در دسترس فرد قرار دهد.
 • ریموت کنترل ویژه سمعک MIND (RC-VER ll): این ریموت مخصوص سمعک غیر وایرلس سبک و قابل حمل است و برای بیمارانی که مشکل حرکتی و لرزش دست دارند بسیار مناسب است. با استفاده از این کنترل می‌توانید صدای سمعک خود را کم و زیاد کرده و برنامه‌های سمعک را تغییر دهید. این ریموت کنترل با ۲ عدد باطری ساعتی (۳v) کار می‌کند. این مدل برای سمعک دو گوشی استفاده می‌شود و ۵ برنامه را می‌تواند در دسترس فرد قرار دهد.
 • رابط تلویزیون ویژه سمعک وایرلس (TV-DEX): لذت تماشای تلویزیون با صدای صاف، بدون تاخیر و اکو با  این ابزار میسر می‌شود. با استفاده از ریموت TV-DEX می‌توانید به راحتی صدای تلویزیون را صرفا ً برای خودتان و بدون تغییر برای دیگر افراد خانواده کم یا زیاد کنید. هم چنین با فشردن دکمه Room Off می‌توان صدای محیط را قطع کرد و فقط صدای تلویزیون را دریافت نمود. ریموت این دستگاه نیاز به شارژ شدن دارد.
 • خرید سمعک ویدکس

چگونه وزوز گوش را قطع کنیم؟

اگر شک دارید که به نوعی وزوز گوش مبتلا هستید، اولین قدم این است که یک ارزیابی حرفه‌ای شنوایی انجام دهید.

برخی از متخصصان، Zen Therapy  ویدکس را به عنوان راه حلی برای کمک به شما در کاهش اثرات منفی رایج وزوز گوش مانند استرس و مشکلات خواب ارائه می‌دهند. Zen Therapy ویدکس از چهار مولفه تشکیل شده است که می‌تواند متناسب با نیازهای فردی شما تنظیم گردد.

موسیقی و صداهای ZEN می‌توانند به شما در آرامش، کاهش استرس و جلوگیری از تشدید وزوز کمک کنند. برنامه مدیریت وزوز گوش ما(Widex Zen)، صداهای راحتی را برای کمک به شما در جلوگیری از سکوت کامل ارائه می‌دهد و تمرکز فرد را بر روی وزوز گوش، کاهش می‌دهد. همچنین برای ریلکسیشن و آرامش مفید است. امروزه میتوانید از اپلیکیشن Widex Zen برای مدیریت وزوز خود استفاده کنید.

معرفی محصولات

خرید سمعک ویدکس

سمعک BEYOND Z

خرید سمعک ویدکس

جزو جدیدترین محصولات این شرکت می باشد. طراحی این سمعک بسیار منحصر به فرد است و کیفیت صدای بسیار خوبی دارد. این سمعک به عنوان یک سمعک قابل شارژ بسیار کم مصرف مطرح شده است. می توانید با استفاده از اتصالات موجود، صدای تماس های تلفنی خود را با کیفیت HI-FI داشته باشید. اتصال 2.4 GHz می تواند ضدای استریو بسیار مناسبی را فراهم کرده و لذت شنیدن و درک موسیقی را برای فرد به ارمغان آورد. کیفیت صدای این سمعک بسیار طبیعی و فاقد آرتیفکت است در نتیجه درک گفتار بسیار خوبی را در محیط‌های مختلف فراهم می‌سازد. باتری این مدل در مقایسه با مدلهای هم اندازه اش م یتواند قدرت بیشتری را فراهم سازد و تنها به 3-4 ساعت زمان برای شارژ نیاز دارد. اگر به هر دلیلی به برق دسترسی نداشتید می‌توانید به راحتی باتری‌های قابل شارژ را خارج کرده و باتری معمولی سمعک در آن قرار دهید.

سمعک EVOKE

از هوشمندترین تکنولوژی سمعک در حال حاضر دنیا استفاده می‌کند. این سمعک ها با ستفاده از Fluid Sound Analyzer منحصر به فردی که دارند قادر هستند محیط شنیداری هر فرد و نیازهای او را شناسایی کنندو نقشه ای از محیط صوتی ایجاد میکنند تا بتوان مناسب ترین تنطیمات را برای آن محیط انتخاب کرد. زمانیکه فردبا یم کحیط پرچالش شنیداری روبرو است، نرم افزار EVOKE این اجازه را میدهد تا در همان لحظه کیفیت صدا را بهتر کنند. قابلیت SoundSense قادر است ترجیحات فرد را در هر محیطی به خاطر بسپارد و در صورتی که در محیط صوتی مشابهی قرار گرفت، آن تنظیمات را به صورت خودکار اعمال خواهد کرد. بنابراین حتی اگر بیمار شما قبلا در آن محل قرار نگرفته باشد هم می تواند کیفیت صدای خوبی را تجربه کند.

سمعک MOMENT

تغییرات اساسی پلتفرم در این مدل موجب شده است تا کیفیت صدای بسیار طبیعی و خالصی برای فرد فراهم شود که از تجربیات قبلی با سمعک بسیار متفاوت خواهد بود. پردازش این سمعک 10 برابر سریعتر از مدلهای پیشین است و از پردازش فوق سریع ZeroDelay استفاده می‌کند. بنابراین مشکل تاخیر زمانی بین صدای پردازش شده با صدای ورودی که مستقیما به پرده گوش میرسد را تا حد زیادی نخواهیم داشت بنابراین کیفیت صدای طبیعی تری برای فرد فراهم خواهد شد. فیتینگ این سمعک نیز به نسبت سریعتر بوده و به شما اجازه میدهد زمان بیشتری را صرف مشاوره بیمارتان کنید بدون اینکه تایم زیادی برای تنظیم آن نیاز باشد.

تمام ویژگی های این پلتفرم WIDEX MOMENT در کوچکترین مدل RIC قابل شارژ هم تعبیه شده است و در دسترس است. تمام مدلهای RIC دارای پوشش نانو و ضد اب هستند  و فقدان درب باتری در مدلهای قابل شارژ موجب شده است تا منفذ چندانی برای نفوذ آب و رطوبت باقی نماند.

این سمعک در سایر مدلهای داخل گوشی و داخل کانال نیز متناسب با شکل مجرای گوش هر فرد و پس از قالبگیری قابل تجویز است.

خانواده UNIQUE

 • نسل متفاوت سمعک های فرا هوشمند واقعی محصول ۲۰۱۵ شرکت ویدکس دانمارک
 • برخورداری از تمام مزایای پردازش وایرلس اعم از پردازش یکپارچه صدا و شبیه سازی شنوایی دوگوشی
 • تنها سمعک مجهز به تکنولوژی انحصاری SOUND CLASS TECHNOLOGY & UNIVERSAL PROGRAM
 • امکان ورود وسیع ترین حجم صدا در میان تمام سمعک‌های دنیا
 • قابلیت پردازش بلندترین و آهسته ترین اصوات بدون اعوجاج و تغییر کیفیت
 • دارای حافظه داخلی حاصل از برآیند بیش از ۱۰۰ محیط شنوایی مختلف
 • آنالیز ثانیه به ثانیه صدا و سویچ خودکار بین برنامه‌ها با توجه به شرایط محیط صوتی جدید
 • مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین مدارات ویژه کنترل نویز باد و افزایش بیش از ۵۷% امتیاز درک گفتار و تشخیص کلمات در حضور نویز باد
 • دارای سریع‌ترین سیستم پردازش صدا موسوم به  Jump
 • ·       تطابق فوق العاده و هوشمندانه با ادیوگرام بدون نیاز به تعویض دستی برنامه شنوایی توسط بیمار
 • ·       مجهز به برنامه Personal zen  جهت کنترل پیشرفته وزوز
 • ·       امکان برخورداری از ریموت کنترل و رابط ویژه موبایل(Call dex)

خانواده DREAM

 • نسل جدید سمعکهای فرا هوشمند Wireless محصول ۲۰۱۳
 • بالاترین پهنای باند فرکانسی در بین سمعک‌های موجود در بازار
 • برخورداری از تکنولوژی True ISP وکیفیت صدای ۱۰۰% طبیعی
 • مجهز به سیستم True Sound Softer و کنترل اصوات بلند ناگهانی
 • برخورداری از تکنولوژی لاله گوش مصنوعی و جهت یابی منبع صدا در زوایای مختلف
 • تکنولوژی True-Input و حذف کامل اعوجاج سمعک در سطوح شدتی بالا
 • مجهز به سیستم عادت پذیری شخصی و تطبیق تدریجی فرد استفاده کننده با سمعک
 • مجهز به سیستم کنترل فیدبک قوی و وضوح بالای گفتار در محیط‌های پر سروصدا
 • امکان برخورداری از Mobile-Dex و افزایش چشمگیر درک مکالمات تلفنی
 • مجهز به TV-Dex و دریافت صدای تلویزیون بدون اکو و با کیفیت بالا

خانواده MIND

خرید سمعک ویدکس خانواده مایند

سمعکMIND ، خانواده MIND ویدکس صدایی راحت و عالی فراهم می‌کند و مجهز به برنامه افزایش وضوح صدا در فرکانس های بالا و غیرقابل شنیدن و مدار گفتار هوشمند است.

این خانواده مجهز به فناوری FlexPlat form است که می‌تواند صدای سمعک را با توجه به میزان افت شنوایی هر فرد تنظیم کند و با فناوری Dual ISP صدایی راحت و شنوایی خوب در محیط‌های پر چالش شنیداری فراهم سازد. در رده‌های بالای این خانواده، صداها در ۲ بخش مجزای بم و زیر پردازش می‌شود که مخصوصا برای دنیای موسیقی و افراد موسیقی دان کاربرد دارد.

سمعکMIND ، مدار (Audibility Extender) یا گسترش صدا را دارد که موجب می‌شود صداهای فرکانس زیر مانند موسیقی، آواز گنجشک و… قابلیت شنیدن و وضوح بهتری پیدا کنند.

مدار (TruSound) به وضوح خوب صداهای آرام مانند: قطره آب، درک خوب فرکانس‌های گفتاری و راحتی صداهای بلند کمک می‌کند.

این نسل از سمعک با برنامه‌های شنیداری مختلف، صداهای دریافتی را متناسب با محیط شنیداری پرچالش تنظیم می‌نماید. به عنوان مثال در برنامه Master، مجموعه ای از پارامترهای کنترل صدا در سمعک اجرا می‌شود که موجب شده تا فرد در هر محیطی که قرار می‌گیرد، صدایی راحت را تجربه کند.

خانواده MENU

خرید سمعک ویدکس خانواده منو

سمعکMENU

 • بیش از۳۷ مدار پردازشگر صدا
 • دارای یک سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی
 • وضوح بالای صدا
 • مقرون به صرفه

برای مشاوره جهت خرید سمعک ویدکس با مرکز شنوایی و سمعک آوای امید تماس حاصل نمایید

02144005315

09194707047