دسامبر, 2019 بدون نظر بخش بزرگسال, سمعک
راه های تشخیص کم شنوایی در بزرگسالانReviewed by دکتر شهیدی پور on Dec 4Rating: 5.0

راه های تشخیص کم شنوایی در بزرگسالان

همیشه با بیمارانی مواجه می شویم که بیان می کنند احساس می کنیم توجه ما نسبت به صدا کم شده است. حال وقتی از آنها تست های مخصوص شنوایی بعمل می آید متوجه می شویم کم شنوایی دارند اما عمده آنها کم شنوایی خود را انکار می کنند و بیان می کنند ما کم شنوایی نداریم و در حین تست حواسمان پرت شده است یا تمرکز نداشته ایم.

اما می خواهیم ۱۰ علامتی که می توانید به سلامت شنوایی خود شک کنید را برای شما بیان کنیم. اگر این علائم را دارید حتما به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید.

۱٫اگر در شنیدن صدای تلویزون مشکل دارید و ولوم صدای تلویزیون را همیشه بر روی ولوم بالا قرار می دهید. اگر حتی وقتی محیط ساکت است ولوم صدای تلویزیون را بر روی صدای بالا قرار می دهید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۲٫ اگر در شنیدن صدای تلفن مشکل دارید و در حین مکالمات اشتباهی متوجه می شوید اگر ولوم صدای تلفن را همیشه بر روی ولوم بالا قرار می دهید. اگر حتی وقتی محیط ساکت است ولوم صدای تلفن را بر روی صدای بالا قرار می دهید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۳٫اگر هنگامی که با یک نفر در حین گفتگو هستید و برای درک بهتر به لب های او نگاه می کنید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۴٫ اگر گاهی اوقات گوش های شما سوت می کشد و به اصطلاح علمی گوش های شما وزوز می کند باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۵٫اگر هنگامی که با یک نفر یا چند حرف می زنید صدا را می شنوید اما کلمات را واضح نمی شنوید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۶٫اگر در شنیدن صدای پچ پچ مانند و صداهایی که از فاصله دور می آیند مشکل دارید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۷٫ اگر دائما فکر میکنید بقیه افراد خانواده یا دوستانتان آهسته حرف می زنند یا تمرکز ندارید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۸٫ اگر دائما فکر میکنید بقیه افراد خانواده یا دوستانتان آهسته حرف می زنند یا تمرکز ندارید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۹٫ اگر احساس می کنید با هندفری یا هدفون صدای تلفن یا صدای موسیقی را بهتر می شنوید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

۱۰٫ اگر احساس می کنید در حمام یا محیط هایی که صدا اکو می شود صداها را بهتر می شنوید باید یک بار تست های شنوایی را انجام دهید.

پیرگوشی بسیار آرام و خاموش ایجاد می شود ولی در صورت درمان نشدن می تواند مشکلات دیگری به همراه داشته باشد مانند بدخلقی،افسردگی،انزواو …

مطالعات نشان داده اند که کم شنوایی درمان نشده فرد را در معرض خطر جدی تری به نام آلزایمر قرار می دهد.

توصیه آخر: در صورتی هر کدام یا چند مورد از علائم بالا را دارید حتما به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید. در صورتی که کم شنوایی سریع تشخیص داده شود می توان با استفاده از سمعک از بدتر شدن آن جلوگیری کرد. سمعک سبب می شود علاوه بر اینکه صداها را بشنوید از بدتر شدن کم شنوایی شما جلوگیری می کند. سمعک همچون عینک عمل می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان و تعیین نوبت با شماره تلفن ۰۹۱۹۴۷۰۷۰۴۷ تماس بگیرید.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *