وزوز گوش

وزوز گوش و بی خوابی

وزوز گوش و بی خوابی

وزوز گوش و بی خوابی

وزوز گوش و بی خوابی

چگونه با وجود داشتن وزوز گوش راحت بخوابیم:

یک روز خسته کننده را گذراندید و اکنون انتظار یک خواب شبانه عالی را دارید . بعد از مسواک زدن و شب خیر گفتن به رختخواب می روید به محض اینکه سر خود را روی بالش می گذارید شروع به شنیدن صداهایی در گوش و یا سر خود می کنید که شما را آزار می دهد . شروع به بستن گوش ها می کنید یا موقعیت بالشت خود را جا به جا می کنید ، پهلو به پهلو می شوید اما هیچ یک از این راهکارها جواب نمی دهد … کم کم شروع به ور رفتن با گوشی موبایل خود می کنید و یا تلویزیون را روشن می کنید و شروع به عوض کردن کانالها به صورت بی هدف می کنید . رویای خواب شیرینی که در سر داشتید از بین رفته است و به صبح نزدیک می شوید.

اینکه تجربه شما از وزوز گوش چیست و اینکه آیا آن را به صورت زنگ زدن ، غرش، سوت کشیدن یا هر صدایی دیگی می شنوید مهم نیست مسئله اصلی اینست که این صدا مانع خوابیدن شما شده است. وزوز گوش 30 میلیون نفر را در ایالات متحده آمریکا درگیر خود کرده است. و از این تعداد تقریبا 50 درصد بیان کرده اند که با وزوز گوش خود مشکل دارند و به درجات مختلف در خوابیدن دچار مشکل هستند.

خبر خوب اینکه وزوز گوش راه درمان دارد و شما می توانید یک شب خوب و راحت را پس از درمان سپری کنید. راههای درمان را پیگیری کنید به نتایج خوشایندی خواهید رسید.با مراجعه به مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید از راهای درمان وزوز گوش آگاه شوید.

راهکارهایی برای داشتن خواب آرام با وجود وزوز گوش

آتش را با آتش خاموش کنید و صدا را با صدا!!!

در ابتدا این جمله تعجب انگیز به نظر می رسد اما یکی از بهترین راهکارها برای مواجهه با وزوز گوش ایجاد صدایی در محیط برای غلبه بر وزوز گوش است . وزوز گوش دشمن سکوت است و در محیطی که صدای دیگری برای رقابت با وزوز وجود ندارد بسیار خودنمایی می کند.

بنابراین وجود یک صدای پس زمینه آرام مثل صدای هواکش یا یک صدای موزیک ارام و یا پخش یک  صداهای آرامبخش مانند موج دریا یا باد می تواند وزوز گوش را در شرایط رقابتی قرار دهد و باعث کم شدن بلندی وزوز گوش شود.

 از نور آبی ( blue light) اجتناب کنید:

تلویزیون ، گوشی تلفن همراه و کامپیوترها همه چیزی دارند که بی خوابی ناشی از وزوز (وزوز گوش و بی خوابی ) گوش را بدتر می کنند . نور آبی باعث برهم خوردن ریتم سیرکاردین می شود. در معرض این نور آبی بودن به ویژه درست قبل از به خواب رفتن باعث تحریک بیش از حد و اختلال در به خواب رفتن می شود. برای جلوگیری از این مشکل حداقل یک ساعت قبل از خواب در معرض نور آبی نباشید. به جای تماشای تلویزیون یا گشتن در صفحات مجازی با تلفن همراه نور را کم کنید و یک کتاب زیبا بخوانید.

ذهن خود را خالی کنید:

یکی از معمولترین توصیه ها برای خود مدیریتی وزوزگوش آرام نگه داشتن ذهن است. هدف این روش اجتناب از استرس با کاهش استرس های پیرامون فرد است. در کل برای داشتن خوابی آرام باید آموخت که قبل از به رختخواب رفتن دغدغه های خود را حل کنید و در رختخواب به آنها فکر نکنید.

راهکارهای مفید برای خواب بهتر را فراگیرید:

  • دوش آب گرم در ابتدای شب باعث ایجاد احساس سبکی و آرامش می شود و معمولا خواب بهتری را به همراه خواهد داشت
  • دقیقا قبل از خوابیدن ورزش نکنید زیرا ورزش کردن دمای بدن را بالا می برد و این افزایش دمای بدن باعث ایجاد بی خوابی می شود
  • از مصرف کافیین چند ساعت قبل از خواب بپرهیزید
  • نیکوتین و الکل می توانندباعث ایجاد بی خوابی شوند.

اگر در مراحل قبلی موفق نبودید برای کمک به متخصص مراجعه کنید

اگر اختلال شدیدی در خوابیدن با وزوز گوش دارید به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید او راهکارهای مناسب را با توجه به سبک زندگی شما به صورت اختصاصی به شما خواهد گفت.

البته فراموش نکنید که اولن راهکار برای مواجهه با وزوز گوش مراجعه به متخصص شنوایی شناسی است متخصص شنوایی شناس با بررسی ماهیت و دلایل ایجاد وزوز گوش راهکارهای مناسب برای درمان را به شما توصیه خواهد کرد. راههای درمان موجود برای وزوز گوش زیاد و متفاوت هستند وشامل استفاد از سمعک ، استفاده ازتینیتوس مسکرها ، کاشت حلزون و تحریک عصب شنوایی می شود.

 برای اگاهی بیشتر به مرکز شنوایی سنجی و سمعک آوای امید مراجعه کنید

02144005315

09194707047

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *