دسامبر, 2019 بدون نظر سمعک
از کجا سمعک بخرم؟Reviewed by دکتر شهیدی پور on Dec 16Rating: 5.0

از کجا سمعک بخرم؟

ممکن است یکی از اطرافیان شما به تازگی از سنگینی گوش هایش و نشنیدن صداهای اطرافیان ناراضی باشد و شما به این فکر بیفتید که از کجا می توانیم سمعک مناسب را تهیه کنیم؟

باید همواره به یاد داشته باشید که قبل از خرید سمعک لازم است فرد تحت یک ارزیابی شنوایی قرار گیرد تا نوع و میزان کم شنوایی وی مشخص شود. این فرایند توسط متخصص شنوایی (ادیولوژیست یا شنوایی شناس) انجام می پذیرد.

این روند انجام معاینات و تست شنوایی به شنوایی شناس کمک می کند که علاوه بر کسب اطلاعات درباره ی شنوایی کاربر، از وضعیت سلامت پزشکی از جمله مشکلاتی از قبیل عفونت، انواع بیماری های گوش خارجی، داخلی و میانی، مطلع شده و گاه در صورت نیاز، کاربر را به متخصص مربوطه برای درمان ارجاع دهد.

ارزیابی شنوایی اولیه که توسط ادیولوژیست انجام میگیرد شامل بررسی گوش خارجی و میانی با اتوسکوپ، بررسی سلامت پرده گوش، استخوانچه های گوش میانی، فضای گوش میانی و شیپور استاش و ادیومتری که به بررسی وضعیت شنوایی و گفتار فرد می پردازد که در اصطلاح عامیانه به ادیوگرام حاصل از این فرایند نوار گوش نیز گفته می شود.

خرید سمعک از غیر ادیولوژیست، اشتباهی جبران ناپذیر

دوستان گرامی باید دقت داشته باشید که سمعک یک وسیله پزشکی است و اگر بدرستی تجویز نشود سبب آسیب جدی و کم شنوایی برگشت ناپذیر می شود پس نتیجه می گیریم که سمعک و سایر وسایل کم شنوایی باید تنها زیر نظر متخصص شنوایی و در کلینیک شنوایی و سمعک تجویز شود. متخصصینی که چندین سال در دانشگاه های معتبر کشور تحصیل نموده اند و مسلط به تمامی مباحث پزشکی و بالینی سمعک هستند.

متاسفانه مراکز غیرقانونی بسیاری وجود دارند که به هیچ عنوان در زمینه بالینی مسلط و آگاه نیستند اما کار تجویز و تنظیم سمعک را انجام می دهند. مثلا مغازه های فروش کالاهای پزشکی که سمعک دست دو را به قیمت خیلی پایین به مردم عرضه می کنند، همگی این سمعک ها قاچاق می باشند و اصلا نمی توان از این دسته سمعک ها انتظار داشت که به شنوایی بیمار کمک کند.

در کلینیک های تخصصی شنوایی و سمعک چه امکاناتی وجود دارد که باعث تفاوت با سایر مراکز می شود؟

  • وجود متخصص شنوایی و سمعک
  • عدم تجویز سمعک های آسیب رسان به گوش
  • وجود سیستم های تشخیص سلامت پرده گوش، ارزیابی شنوایی جهت تعیین میزان کم شنوایی و نوع کم شنوایی، بررسی سلامت عصب گوش
  • دستگاه های مخصوص تنظیم سمعک در گوش
  • تجویز سمعک های اصل و با گارانتی معتبر بین المللی
  • تجویز انواع سمعک هوشمند و نامرئی از معتبرترین برند سمعک

موارد ذکرشده نمونه هایی از خدمات ویژه ای هستند که در کلینیک های معتبر دارای مجوز از وزارت بهداشت دریافت می کنید اما در مراکز غیر معتبر از این خدمات که حق قانونی بیماران کم شنوا است محروم می شوید.

مزایای خرید سمعک از کلینیک شنوایی آوای امید:
  • تجویز سمعک توسط دکترای شنوایی شناسی و مدرس دانشگاه تهران
  • تجویز انواع سمعک های هوشمند و نامرئی
  • تجویز سمعک های مخصوص کودکان
  • تنظیم سمعک با تجهیزات استاندارد بین‌المللی

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت با شماره تلفن ۰۹۱۹۴۷۰۷۰۴۷ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *