دسامبر, 2019 بدون نظر سمعک
از کجا سمعک بخرم؟Reviewed by دکتر شهیدی پور on Dec 16Rating: 5.0

از کجا سمعک بخرم؟

ممکن است یکی از اطرافیان شما به تازگی از سنگینی گوش هایش و نشنیدن صداهای اطرافیان ناراضی باشد و شما به این فکر بیفتید که از کجا می توانیم سمعک مناسب را تهیه کنیم؟

اولین اقدام قبل از خرید سمعک انجام ارزیابی های شنوایی است تا نوع و میزان کم شنوایی مشخص شود. این ارزیابی ها توسط متخصص شنوایی شناسی (ادیولوژیست یا شنوایی شناس) انجام می پذیرد.

انجام ارزیابی ها و معاینات گوش و شنوایی و تست شنوایی به علاوه بر اینکه به شنوایی شناس کمک می کند تا از وضعیت شنوایی مراجعه کننده اطلاع یابد اطلاعاتی از وضعیت سلامت گوش و وجود مشکلاتی مانند انواع عفونت های گوش، انواع بیماری های گوش خارجی، داخلی و میانی، به شنوایی شناس مس دهد که در صورت لزوم شنوایی شناس به مراکز معتبر برای درمان اختلالات ارجاع داده می شود.

ارزیا بی های اولیه شنوایی شامل مراحل مختلفی از جمله بررسی گوش خارجی و میانی با استفاده از اتوسکوپ، معاینه پرده گوش برای تشخیص وجود اختلالتی مانند پارگی پرده گوش یا سفت شدگی یا شل شدگی پرده ، بررسی وضعیت استخوانچه های گوش میانی، فضای گوش میانی و شیپور استاش با استفاده از آزمون تمپانومتری و ادیومتری که به بررسی وضعیت شنوایی و گفتار فرد می پردازد که در اصطلاح عامیانه به ان نوارگوش هم گفته می شود.

خرید سمعک از غیر ادیولوژیست، اشتباهی جبران ناپذیر

دوستان گرامي بايد دقت داشته باشيد که سمعک یک وسیله پزشکی است و اگر بدرستي تجويز نشود سبب آسيب جدي و کم شنوايي برگشت ناپذير مي شود پس نتیجه می گیریم که سمعک و ساير وسايل کم شنوايي بايد تنها زير نظر متخصص شنوايي و در کلينيک شنوايي و سمعک تجويز شود. متخصصينی که چندين سال در دانشگاه هاي معتبر کشور تحصيل نموده اند و مسلط به تمامي مباحث پزشکي و باليني سمعک هستند.

متاسفانه مراکز غیرقانونی بسیاری وجود دارند که به هیچ عنوان در زمینه بالینی مسلط و آگاه نیستند اما کار تجویز و تنظیم سمعک را انجام می دهند. مثلا مغازه های فروش کالاهای پزشکی که سمعک دست دو را به قیمت خیلی پایین به مردم عرضه می کنند، همگی این سمعک ها قاچاق می باشند و اصلا نمی توان از این دسته سمعک ها انتظار داشت که به شنوایی بیمار کمک کند.

در کلينيک هاي تخصصي شنوايي و سمعک چه امکاناتي وجود دارد که باعث تفاوت با سایر مراکز می شود؟

  • وجود متخصص شنوايي و سمعک
  • عدم تجويز سمعک هاي آسیب رسان به گوش
  • وجود سيستم هاي تشخيص سلامت پرده گوش، ارزيابي شنوايي جهت تعيين ميزان کم شنوايي و نوع کم شنوايي، بررسي سلامت عصب گوش
  • دستگاه هاي مخصوص تنظيم سمعک در گوش
  • تجويز سمعک هاي اصل و با گارانتي معتبر بين المللي
  • تجويز انواع سمعک هوشمند و نامرئي از معتبرترین برند سمعک

موارد ذکرشده نمونه هایی از خدمات ويژه اي هستند که در کلينيک هاي معتبر داراي مجوز از وزارت بهداشت دريافت مي کنيد اما در مراکز غير معتبر از اين خدمات که حق قانوني بيماران کم شنوا است محروم مي شويد.

مزایای خرید سمعک از کلینیک شنوایی آوای امید:
  • تجویز سمعک توسط دکترای شنوایی شناسی و مدرس دانشگاه تهران
  • تجويز انواع سمعک های هوشمند و نامرئي
  • تجويز سمعک هاي مخصوص کودکان
  • تنظیم سمعک با تجهیزات استاندارد بین‌المللی

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت با شماره تلفن 09194707047 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *